Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej – listopad

W listopadzie w ramach w ramach projektu profilaktycznego Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej określaliśmy co oznacza przyjaźń oraz zastanawialiśmy się nad tym, co sprawia, że niektórzy z nas mają wielkie grono przyjaciół. W grupach stworzyliśmy przepis na przyjaźń, pamiętając o zgodnej współpracy.

Pamiętajmy, że okazując przyjaźń i miłość tym, których kochamy, wzmacniamy siebie i innych.

Dodatkowym działaniem w listopadzie było dzielenie się „BRANSOLETKAMI PRZYJAŹNI”, które cieszyły wielkim zainteresowaniem oraz działanie profilaktyczne „CICHY PRZYJACIEL”. Uczniowie w tajemnicy losowali karteczki z imieniem wybranej osoby z klasy, następnie przez cały tydzień wykonywali drobne działania, sprawiające swojemu cichemu przyjacielowi coś miłego. Działanie to przyniosło wiele radości i satysfakcji naszym uczniom!

Opracowały: Agnieszka Bujnowska i Agnieszka Koniecko 🙂