Jasełka 22.12

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję. Corocznie były grane w naszej szkole. W tym roku, 22 grudnia uczniowie kolejny raz wystawili Jasełka. Jak co roku, przedstawienie było przygotowane z wielkim kunsztem. Podczas uroczystości, uczniowie klas IV-VII, pod opieką pani Anny Brzyskiej, pani Doroty Suprunowicz, pani Moniki Manaches oraz ks. Jana Kiryluka zaprezentowali swoje wybitne umiejętności aktorskie. Z ogromnym zaangażowaniem wcielali się w grane przez siebie role, chórzyści przygotowani przez panią Jolantę Drużyńską, pięknie śpiewali kolędy. Uczniowie ujęli zgromadzoną publiczność swoim wdziękiem i naturalną swobodą. Przedstawienie jasełkowe miało przybliżyć uczniom okoliczności narodzin Pana Jezusa. Scenariusz jasełek zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa. Aktorzy dołożyli wielu starań, aby tegoroczne Jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Za ogromny trud włożony w przygotowanie inscenizacji i dekoracji składamy podziękowania paniom katechetkom oraz uczniom.

Między wystąpieniami dla młodszych i starszych klas odbył się koncert kolęd i pastorałek. Rozpoczęła klasa III B, następnie zaśpiewali uczniowie z kl. II B przygotowani przez wychowawców. Zaśpiewały również Pola, Natasza i Weronika z kl. II A. Tę część zakończył Szymon Markowski z kl. V C wykonując na akordeonie kolędę Mędrcy świata.

Po tych wykonaniach, wszyscy zebrani na sali gimnastycznej włączyli się we wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Atmosfera radości i świętowania udzieliła się wszystkim. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal na swoje spotkania wigilijne.

Pani dyrektor Jolanta Emiljańczyk bardzo serdecznie podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości. Pani wicedyrektor Beata Krzemińska również przekazała wszystkim zaangażowanym wyrazy uznania.

opracowanie: Anna Brzyska, Monika Manaches

Poniżej zamieszczamy fotorelację z tej uroczystości. Zdjęcia robił pan Łukasz Komosa.