Filmy z życia szkoły

Wolontariat – podsumowanie 2022/2023 – 06.2023r.

Przedstawienie pt.: „Calineczka” – 02.2023r.

Film promocyjny szkoły.

Film promocyjny świetlicy.

Piosenka na zakończenie międzynarodowego projektu Razem dla Edukacji, realizowanego w latach 2019/2020 we współpracy z polską szkołą we Włoszech (ASSOCIAZIONE SOCIO CULTURALE ITALO-POLACCA). Zadanie realizowane było w ramach projektu „Wspólnoty Polskiej” RAZEM DLA EDUKACJI współfinansowanego przez MEN.

Laureaci konkursu na życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2020r.

I miejsce w kategorii klas 2-3

I miejsce w kategorii klas 4-6

I miejsce w kategorii klas 7-8

II miejsce w kategorii klas 2-3

II miejsce w kategorii klas 4-6

II miejsce w kategorii klas 7-8

III miejsce w kategorii klas 2-3

III miejsce w kategorii klas 4-6

III miejsce w kategorii klas 7-8

Projekt klasy III B i IV B

Dnia 13.03.2017 r. klasy III B i IV B brały udział w nagraniu wspólnego teledysku w stylu „LipDub” do piosenki Taylor Swift pt. „Shake it off”. Celem tego przedsięwzięcia było pokazanie indywidualnych talentów i zainteresowań uczniów obu klas oraz dobra zabawa. W teledysku można zobaczyć układy taneczne, pokazy sportowe i krótkie etiudy aktorskie. Oprócz tego każdy z uczniów przygotował swój strój, dzięki temu film jest kolorowy, wesoły i niepowtarzalny. Praca przy wspólnym projekcie zintegrowała obie klasy, dała im dużo radości i satysfakcji. Pokazała też. Że oprócz codzinnej nauki w szkole mogą też się bezpiecznie i dobrze bawić.
Teledysk zrealizowany został przez panie Urszulę Adamską- Królik, Joannę Rutkowską oraz pana Lukasza Komosę.

Wspólny projekt klasy 3h i 5a – „Mali Alchemicy”

09 marca 2017r. poznaliśmy nowych kolegów i koleżanki oraz ich umiejętności. Projekt miał na celu zaprezentowanie ciekawych eksperymentów fizyczno-chemicznych.
W tym wyjątkowym dniu mogliśmy wczuć się w rolę nauczyciela. Musieliśmy przygotować się sumiennie, aby nasze prezentacje wywarły wrażenie na obserwatorach. Pokaz rozpoczął się od demonstracji, jak można doprowadzić do „erupcji wulkanu” domowym sposobem. Efekt był wybuchowy. Teraz już wiemy, jaka reakcja zachodzi między kwasem a zasadą.
Dowiedzieliśmy się również, jak można uzyskać z prostych składników tzw. „Lampę lawę”. Lampy wyglądały magicznie i wszystkich zachwycały. Ada z trzeciej klasy pokazała nam jak wykonać prostą zabawkę czyli tzw. „nurka Kartezjusza” w słoiku lub butelce z wodą. Wytłumaczyła nam prawo wyporu odkryte wiele wieków temu przez Archimedesa. Zobaczyliśmy, że „ogień gaśnie” pozbawiony tlenu oraz jak dzięki temu powstaje próżnia. Młodsze koleżanki zademonstrowały również „doświadczenie z barwnikami”, gdzie kolorowe chusteczki zamoczone w wodzie barwią ją, a następnie woda przekazuje kolor zamoczonej w niej białej chusteczce. Dzięki temu wiemy jak łatwo uzyskać barwnik oraz pokolorować np. jajka na Wielkanoc.
Najbardziej spektakularnym doświadczeniem był jednak pokaz z „magicznym atramentem”, wykonany przez kolegę z piątej klasy. Do tego eksperymentu potrzebne były 2 szklanki, jedna z zimną, druga z gorącą wodą, parę kropli atramentu oraz ocet. Wynik tego działania był tak niesamowity i zaskakujący, że zadziwił nas wszystkich. Zachęcamy do obejrzenia filmiku, na którym ukazana jest magia tego zjawiska zwanego dyfuzją.

Projekt zrealizowany pod czujnym okiem pani Lidii Droździewicz, Agnieszki Myszkowskiej oraz pani Marty Grabowskiej.

Tekst opracowała: A. Myszkowska
Film zrealizowała: M. Grabowska

Dzień dziecka – 2016

Klasa ze snów

Praca została przygotowana na VI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego „Klasa ze snów”.
Film został wykonany przez uczniów z Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku. Uczniowie klas VI chcieli przedstawić 3 wizje klasy:
1) klasa starodawna z brakiem sprzętu multimedialnego
2) klasa kosmiczna, przesycona nowoczesnymi technologiami
3) idealna nowoczesna klasa z uczniami pracującymi w grupie i świadomym swej roli nauczycielem

Śpiewająca Polska – Chór szkolny – styczeń 2016