Zajęcia czytelnicze z cyklu „Uczniowie czytają dzieciom z klasy 1. Czytanie na dywanie ”

W dniach 5.12. i 6.12 2023 r. odbyły się zajęcia czytelnicze z cyklu „Uczniowie czytają dzieciom z klasy 1. Czytanie na dywanie”. Uczennice z klasy 8 a należące do aktywu bibliotecznego czytały dzieciom z klas pierwszych książkę z serii „Żubr Pompik. Wyprawy” pt. „Dziarskie puszczyki” autorstwa Tomasza Samojlika. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały czytanego tekstu, oglądały ilustracje oraz żywo wypowiadały się na tematy poruszane w książce. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach rysowania bohaterów książek pana T. Samojlika metodą kartofelka. Zajęcia czytelnicze i warsztaty poprowadziła pani Alina Borowska.

Opracowała: Alina Borowska