Apel z okazji z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Klasy 0-3

W dniu 10.11 klasy 2 a i 2 c wraz z wychowawczyniami P. Urszulą Jurczykowską i  P. Małgorzatą Krawiel przygotowały uroczystą akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie, w którym widzowie dowiedzieli się, jak Polacy walczyli o swoją wolność. Mali aktorzy dali doskonały popis swoich umiejętności w kilku różnorodnych scenografiach. Elementami przedstawienia było między innymi wykonywanie przez dzieci na scenie kotylionów oraz tematycznej gazetki. Podczas występu  zgromadzona widownia podziwiała też dramatyczny taniec do muzyki klasycznej, ukazujący w symboliczny sposób rozbiór Polski, oraz piękny układ Poloneza. Artyści odśpiewali również kilka patriotycznych pieśni, zachęcając przy tym publiczność do aktywnego udziału w uroczystości.
Publiczność nagrodziła małych aktorów gorącymi oklaskami. Pani dyrektor Jolanta Emiljańczyk i wicedyrektor Beata Krzemińska były pod wrażeniem sposobu w jaki uczniowie pokazali pełne emocji przedstawienie.

opracowała: Małgorzata Krawiel 

fot. Łukasz Komosa

Klasy 4-8

10 listopada 2023r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Część artystyczną przygotowały klasy VI a oraz VII a wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Małgorzatą Kuźmicką i p. Martą Słomą. Artyści przedstawili historię odzyskania niepodległości przez nasz kraj, a chór prowadzony przez p. Jolantę Drużyńską zachęcił zgromadzoną społeczność szkolną do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. To była niezapomniana lekcja historii. Pani dyrektor Jolanta Emiljańczyk i wicedyrektor Justyna Mnich z ogromnym uznaniem podziwiały występy młodych twórców. Pani dyrektor J. Emiljańczyk podziękowała nauczycielkom i uczniom za przygotowanie apelu oraz wyraziła słowa uznania chórzystom, za przepiękne przygotowanie pieśni patriotycznych.

opracowała: Marta Słoma

fot. Katarzyna Sawicka