Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej – październik

W październiku realizowaliśmy działania integracyjne  w ramach projektu profilaktycznego Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej. Uczyliśmy się pozytywnego myślenia i budowania postawy optymizmu poprzez przełamywanie negatywnych schematów stylu wyjaśniania przyczyn różnych życiowych zdarzeń. Ustaliliśmy czym się różni optymista od pesymisty. Założyliśmy pamiętniki dobrych chwil, które zmieściły się do naszych apteczek.

„Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów” – Lucy Maud Montgomery

Dodatkowym działaniem podjętym przez nauczycieli w październiku było  wykonanie przez uczniów klas IV-VIII plakatów o optymizmie. W listopadzie obchodzimy miesiąc przyjaźni w ramach którego zorganizowane będą kolejne atrakcje całej społeczności szkolnej.

Z optymistycznym pozdrowieniem 🙂

Agnieszka Bujnowska i Agnieszka Koniecko