Podsumowanie projektu „Szkolne Kluby Mediatora”

Logo Województwa podlaskiego - kolorowy żubr z zielonym napisem podlaskie

14 czerwca 2023 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie działań w ramach projektu „Mediacje szkolne i rówieśnicze”.

Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Jolanta Emiljańczyk. Dziękując gościom za liczne przybycie, zwróciła szczególną uwagę na owocną, pełną życzliwości i wsparcia całoroczną współpracę między wszystkimi uczestnikami projektu.

Pani dyrektor szczególnie podziękowała za współpracę i poinformowała uczestników przedsięwzięcia o wsparciu udzielonym przez Województwo.

Następnie głos zabrała pani adwokat Agnieszka Zemke – Górecka, która w swoim wystąpieniu podzieliła się  własnymi spostrzeżeniami oraz zawodowymi doświadczeniami z zakresu mediacji i zapoznała ze sposobami wykorzystywania mediacji jako metody rozwiązywania sporów.

Pani Beata Krzemińska – wicedyrektor SP47 i koordynator projektu – przedstawiła natomiast etapy realizowania projektu w szkole oraz korzyści wynikające z wprowadzania mediacji do rzeczywistości szkolnej.

Następnie odbył się pokaz kilku symulacji mediacji rówieśniczych przygotowanych przez uczniów SP 47 w Białymstoku, po którym głos zabrali – mediator – pan Marcin Szargiej i psycholog – pani Sylwia Małachowska. Podsumowali oni roczną współpracę z uczniami, przedstawiając swoje refleksje i przemyślenia.

Na koniec głos zabrała pani Irena Opolska – sędzia Sądu Okręgowego w Białymstoku, której wystąpienie było poświęcone szczególnej roli mediacji w procesie osiągania porozumienia między skonfliktowanymi stronami i budowaniu prawidłowych relacji międzyludzkich

Na spotkaniu zainaugurowano również Szkolny Klub Mediatora, a także wręczono certyfikaty opiekunom tego klubu oraz mediatorom rówieśniczym działającym w projekcie.

Całe spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze.

Dziękujemy serdecznie za współpracę adwokatom: Agnieszce Zemke-Góreckiej, Ewie Leśnikowskiej, Pameli Rudnickiej i Rafałowi Gulko. Dziękujemy #wojpodlaskie. Działania były możliwe dzięki dofinansowaniu Marszałka Województwa Podlaskiego – Partnera Strategicznego Przedsięwzięcia.

Koordynatorzy projektu:
Sylwia Małachowska, Marcin Szargiej, Beata Krzemińska