Edukacyjny Program dla Zdrowia w Szkołach – pilotaż

Nasza placówka przystąpiła do pilotażu Edukacyjnego Programu dla Zdrowia. Program jest jednym z działań podjętych przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020–2030.

Nasza szkoła została wybrana razem z innymi 300 szkołami w Polsce do przeprowadzenia pilotażu materiałów edukacyjnych, a nasi uczniowie z wybranych klas uczestniczyli w zajęciach według specjalnie przygotowanych scenariuszy.

W projekcie biorą udział również Rodzice uczniów, którzy dostali materiały edukacyjne, wypełniają ankiety oraz dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi rodzicami.

Celem działań jest uświadomienie dzieciom i młodzieży jak ważna jest profilaktyka, jak można zredukować czynniki ryzyka chorób nowotworowych. Promocja postaw prozdrowotnych ma bardzo duży wpływ na obniżenie zachorowalności na choroby nowotworowe. Dzięki upowszechnianiu zdrowego stylu życia redukujemy czynniki ryzyka w profilaktyce pierwotnej nowotworów.