Lekcja biblioteczna „Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich”

21.04.2023 r. w bibliotece szkolnej odbyła się lekcja biblioteczna z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Uczestniczyli w niej uczniowie kl. III C. Celem lekcji było budzenie zaciekawienia książką oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci. Na lekcji uczniowie poznali książki dla dzieci młodszych, dla dzieci starszych, encyklopedie, atlasy i słowniki. Na spotkaniu dzieci oglądały prezentacje na temat praw autorskich. Uczniowie wysłuchali wiersza ,,Smutna książka” i powtórzyli  zasady dbania o książki. Bez problemu odpowiadali również na zagadki dydaktyczne oraz ułożyli bajkowe puzzle. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały pracę plastyczną polegającą na zaprojektowaniu okładki ulubionej książki.

Dorota Hapunik