O mediacjach w szkole – rozmowa w Polskim Radiu Białystok

O korzyściach, jakie mogą przynieść mediacje rówieśnicze w oświacie – rozmawiali goście pani Izy Serafin w Polskim Radiu Białystok:

• Beata Krzemińska – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 47 w Białymstoku
  • Rafał Gulko – adwokat, mediator
  • Pamela Rudnicka – aplikant adwokacki
  • Aleksandra Pietrasz – studentka prawa

Rozmowę można odsłuchać: Akademia życia | Mediacje w szkole (radio.bialystok.pl)

Została poruszona m. in. ważna kwestia roli dyrekcji szkoły, by w przypadku kryzysów i konfliktów szukać dróg rozwiązania poprzez mediacje. To właśnie dzięki staraniom naszej pani dyrektor – Jolanty Emiljańczyk – w naszej szkole mogło się odbyć szereg przedsięwzięć związanych z tą formą wsparcia: szkolenia, warsztaty, spotkania związane z tematyką mediacji.

Uwieńczeniem i sposobem rozpowszechnienia tych działań była
ogólnopolska konferencją pt.: „Mediacje w oświacie – wyzwania i perspektywy”, która 21.04 odbyła się w naszej szkole, a której współorganizatorem była pani wicedyrektor Beata Krzemińska.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do odsłuchania całej audycji.