Wernisaż z okazji Roku Branickiego

Gratulujemy uczniom, których prace plastyczne przestawiające Jana Klemensa Branickiego, ogrody Pałacu Branickich oraz budowle wzniesione przez hetmana Branickiego zostały wyróżnione nagrodą specjalną. Można podziwiać je na dziedzińcu przy Pałacu Branickich. Wystawa jest efektem regionalnego konkursu plastycznego, skierowane do uczniów klas I-VII szkół podstawowych, którego organizatorem była nasza placówka. Konkurs jest jednym z wydarzeń Roku Branickiego, ogłoszonego w 2021 r. przez Radę Miasta. Z autorkami nagrodzonych prac spotkał się 24 czerwca zastępca prezydenta miasta Białegostoku Rafał Rudnicki. Wernisaż powstał przy współpracy naszej szkoły z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz Domem Kultury Śródmieście w Białymstoku.