Dzień Świadomego Korzystania z Internetu w ramach projektu edukacyjnego PRZYSTAŃ W SIECI

PRZYSTAŃ W SIECI to projekt edukacyjny, który powstał z inicjatywy Facebooka, NASK PIB i UNICEF Polska. Został stworzony z myślą o osobach poszukujących odpowiedzi na pytania dotyczące odpowiedzialnego korzystania z internetu, ochrony własnego wizerunku w sieci i bezpieczeństwa online. Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas siódmych i ósmych wraz z p. Katarzyną Kruglicz i p. Anitą Dudą.

Uczestnicy projektu mieli do dyspozycji  platformę e-learningową i kursy w ramach sześciu modułów: prywatność w sieci, cyberprzemoc, cyberzagrożenia, nielegalne i szkodliwe treści w internecie, cyfrowe ślady i reputacja online oraz fałszywe informacje. Moduły tematyczne pozwoliły na zdobycie wiedzy, usystematyzowanie jej i utrwalenie dzięki testom sprawdzającym

W ramach działań edukacyjnych uczniowie klas siódmych projektowali również plakaty o cyberzagrożeniach i bezpieczeństwie w internecie, a uczniowie klas ósmych – prezentacje multimedialne na ten temat.

23.04.2021r. zorganizowaliśmy Dzień Świadomego Korzystania z Internetu. W tym dniu uczniowie na lekcjach informatyki mogli sprawdzić w różnych quizach swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w internecie i obejrzeć plakaty wykonane przez swoje koleżanki i kolegów.

Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom wyposażymy uczniów w tak ważne w dzisiejszych czasach kompetencje, czyli wiedzę, znajomość narzędzie umożliwiających bezpieczne korzystanie z sieci oraz umiejętność reagowania na pojawiające się cyberzagrożenia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z plakatami.

Katarzyna Kruglicz i Anita Duda