Konferencja pt.: „Zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem, depresji, samookaleczeń, myśli i prób samobójczych”

W dniu 13 listopada zespół terapeutów zorganizował konferencję pt. „Zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem, depresji, samookaleczeń, myśli i prób samobójczych”. W konferencji uczestniczyli dyrektorzy, pedagodzy, psycholodzy i terapeuci placówek oświatowych z powiatu białostockiego. Jest to pierwsza w naszym regionie konferencja poruszająca powyższą tematykę. Swoją wiedzą dzieli się znakomici prelegenci:

dr hab.  Napoleon Waszkiewicz – kierownik Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu  Medycznego w Białymstoku, edukował na temat Zagrożeń zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży,

– Joanna Szmurło – dyrektor Ośrodka Terapeutycznego Revenu, poruszała problematykę Zrozumienia dojrzałości,

– Robert Ćwikowski – psychoterapeuta Noezis- Pracownia  psychoedukacji, profilaktyki dzieci, młodzieży i dorosłych, wyjaśniał zagadnienia „Depresji i zaburzeń zachowania”

–Agata Lulewicz-  psychoterapeuta Centrum Pomocy  Dzieciom,pogłębiała naszą wiedzę na temat: „Samouszkodzeń- od objawów po terapię”

– Grażyna Łaniewska – konsultant do spraw  wychowania i profilaktyki,  specjalista  integralnej  profilaktyki uzależnień,  mówiła o „Wspomaganiu szkół w zakresie profilaktyki zachowań  ryzykownych dzieci i młodzieży, prezentacja wybranych programów profilaktycznych, wychowawczych”

– Adrian Czeszel – wolontariusz oddziału psychiatrii  UDSK w Białymstoku, przedstawiał propozycję gier i zabaw wspierających dzieci.

Mamy nadzieję, że przekazana przez prelegentów wiedza pozwoli na lepszą i szybszą interwencję oraz ułatwi rozwiązywanie problemów dzieci i młodzieży.

Zespół Terapeutów