Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek – zajęcia edukacyjne „Zaczarowany świat bajek”

Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy także doczekali się swojego święta…

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek odbył się w naszej szkole 5.11.2019 roku. Aktywnie uczestniczyli w nim uczniowie klas I wraz z wychowawcami, którzy tego dnia przebrali się za swoje ulubione postacie z bajek. Jak się okazało, dzieci uwielbiają bajki i doskonale znają przygody różnych bohaterów książkowych. W tym dniu przypominaliśmy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Tego dnia każda I klasa gościła w swojej klasie nauczycieli bibliotekarzy,  którzy w ramach projektu edukacyjnego „Zaczarowany świat bajek” – „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, pokazali uczniom najciekawsze nowości biblioteczne zakupione w tym roku. Dzieci były zachwycone tematyką, jak i formatem książek, np. „Książki z dziurą”, „Co kryje las?” czy „Detektyw Pierre w labiryncie”.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Nauczyciele bibliotekarze:

Marta Szczygielska