Mistrz pisania w języku angielskim

Zajęcia są skierowane do uczniów klas ósmych przygotowujących się do egzaminu z języka angielskiego. Uczniowie będą tworzyć różnorodne wypowiedzi pisemne wymagane na egzaminie np. wpis na forum, list formalny, nieformalny, email, ogłoszenie, zaproszenie itp. Uczniowie zostaną zapoznani z kryteriami oceny wypowiedzi pisemnej na egzaminie, tak, aby byli świadomi w jaki sposób mają pisać. Ponadto, uczniowie zgromadzą bank słownictwa potrzebny do tworzenia poszczególnych wypowiedzi.

Po raz pierwszy zostaną przeprowadzone zajęcia przygotowujące uczniów z klas VII – VIII do egzaminu ósmoklasisty. Będą się one opierały się na typowo egzaminacyjnych zadaniach, co pomoże uczniom poradzić sobie ze stresem związanym z tak ważnym w ich życiu pierwszym egzaminem zewnętrznym.