Integracyjna wycieczka uczniów klas 1-7 do Uroczyska Ruczaj

Wycieczka integracyjna

Dnia 21.05.2018r. dzieci z klas 1-7 z naszej szkoły uczestniczyły w integracyjnej wycieczce szkolnej zorganizowanej przez Zespół Terapeutów do gospodarstwa agroturystycznego – Uroczysko Ruczaj w Karczmisku.

Poznaliśmy postacie z legend i baśni wywodzących się z mitologii słowiańskiej. Dowiedzieliśmy się o tradycjach rękodzielniczych naszego regionu czynnie uczestnicząc w warsztatach papieru czerpanego, garncarstwa, ceramiki, kaletnictwa artystycznego i przerobu lnu tradycyjnymi metodami.

W międzyczasie zjeżdżaliśmy na linie, puszczaliśmy ogromne bańki mydlane i strzelaliśmy z łuku.

Całości dopełniło pieczenie kiełbasek nad ogniskiem i wspólny posiłek. Nie zabrakło też słodkości.

Młodzież ze starszych klas opiekowała się młodszymi dziećmi, wszyscy pomagali sobie nawzajem, cieszyli się piękną pogodą i wspólną zabawą.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i do zobaczenia za rok!

Zespół Terapeutów