Wirtualny gabinet pedagoga

Szanowni Państwo,

przypominam, że jestem do dyspozycji poprzez dziennik elektroniczny, lub pod adresem pedagog.sp47@gmail.com.

Zdalne nauczanie, okres kwarantanny, brak możliwości korzystania z dotychczasowego sposobu spędzania czasu niesie ze sobą ogromne wyzwanie. Nasze życie przeniosło się do sieci.  Nie zapominajmy jak ważne są NASZE RODZINY I DZIECI.

Badania Fundacji Dajmy Dzieciom Siłę wskazują, że co ósmy nastolatek (12%) problematycznie używa internetu, a 23% przyznaje, że ich rodzice nie interesują się i nie pytają, co robią w sieci. Tymczasem czynnikiem chroniącym dzieci przed nadużywaniem mediów cyfrowych jest dobra relacja z rodzicami i jasno ustalone zasady regulujące korzystanie z urządzeń ekranowych w domu. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę startuje z nową kampanią pn. „Domowe zasady ekranowe”.

Rozmawiajmy z dziećmi, ustalmy „Domowe zasady ekranowe”.

Życzę Państwu zdrowia.

Z poważaniem pedagog szkolny Jolanta Skorulska