Konkurs Wiedzy Biblijnej

W dniu 14 marca 2024 r. czworo uczniów naszej szkoły:

Wojciech Dąbrowski z klasy IV B,

Barbara Sołowiej z klasy V C,

Natalia Kułakowska z klasy VII D,

Mateusz Lubowicki z klasy VII D

wzięło udział (po przejściu etapu szkolnego) w VIII edycji Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „A Słowo stało się Ciałem”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku . Tegoroczna edycja dotyczyła Pierwszego i Drugiego Listu świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan oraz Pierwszego i Drugiego Listu świętego Pawła Apostoła do Tymoteusza.

Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy oraz zadania aktywizujące. W oczekiwaniu na wyniki pracy komisji konkursowej uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Konkurs odbywał się pod patronatem Księdza Arcybiskupa Metropolity Białostockiego Józefa Guzdka, Podlaskiego Kuratora Oświaty Agnieszki Krokos-Janczyło oraz Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

Nasi uczniowie otrzymali dyplomy za uczestnictwo. I chociaż nie udało się uzyskać tytułu laureata, serdecznie gratuluję odwagi i zaangażowania, poświęcenia czasu w szkole i w domu, aby studiować Słowo Boże.

Opiekun Monika Manaches