Klasy sportowe

Klasy sportowe o profilu koszykówki istnieją w naszej szkole od roku szkolnego 2008/2009. Zajęcia sportowe prowadzone są od kl. IV do VIII w grupie dziewcząt i chłopców. W klasie sportowej realizowany jest rozszerzony program zajęć z wychowania fizycznego w wymiarze 10 godzin- ukierunkowany program szkolenia sportowego (6 godzin tygodniowo) równolegle z programem kształcenia ogólnego (4 godziny wychowania fizycznego) właściwym dla klas szkoły podstawowej.

W ofercie szkolnej gwarantujemy:

• 10 godzin wychowania fizycznego w tygodniu,
  • profesjonalną kadrę trenerską i nauczycielską,
  • możliwość udziału w zawodach sportowych,
  • wyjazdy na letnie i zimowe obozy sportowe,
  • efektywne połączenie nauki i treningu,
  • przyjazną atmosferę podczas treningów i lekcji,
  • klasy mieszane,
  • zajęcia sportowe odbywają się w ramach lekcji wychowania fizycznego w szkole.

Naszym celem jest zbalansowany rozwój dzieci i młodzieży. Stawiamy na równi sport i edukację. Wychowujemy przez sport tak, żeby nasi uczniowie-zawodnicy jako dorośli ludzie kierowali się właściwymi wartościami, Naszym celem nadrzędnym jest prawidłowy rozwój każdego zawodnika. Powierzając nam swoje dziecko, możecie być Państwo pewni, że trafia ono pod skrzydła wykwalifikowanej kadry trenerskiej, która czerpie dużo satysfakcji ze swojej pracy.

Obok zagadnień z zakresu techniki i taktyki z koszykówki, realizujemy wiele dyscyplin sportowych między innymi: rugby, lekkoatletyka, gimnastyka, piłka nożna, siatkówka, piłkę ręczną, unihokej oraz cały zakres materiału z podstawy programowej.

Największe nasze osiągnięcia:

• Mistrzostwa Polski w Koszykówce – ENERGA BASKET CUP