Miejski Konkurs Czytelniczy „Życie i twórczość Hansa Christiana Andersena”

Dnia 16.02.2024 r. w naszej szkole odbył się cykliczny Miejski Konkurs Czytelniczy „Życie i twórczość Hansa Christiana Andersena”, w którym udział wzięły dwuosobowe drużyn uczniów klas III szkół białostockich. Wszystkich zebranych serdecznie powitały wicedyrektor szkoły pani Justyna Anna Mnich oraz pani Alina Borowska, która zorganizowała i przeprowadziła konkurs. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi życiorysu pisarza i jego twórczości. Rozpoznawali ilustracje do baśni, rekwizyty oraz przedstawiali postacie baśniowe. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Zmagania konkursowe obserwowali uczniowie, nauczyciele i rodzice. Jury w składzie: pani Anna Juszczuk – nauczyciel oraz pan Tomasz Tomaszuk – bibliotekarz Filii nr 9 Książnicy Podlaskiej w Białymstoku przyznało następujące miejsca: – I miejsce: SP 45, SP 47 kl. III C; – II miejsce: SP 2; – III miejsce: SP 47 kl. III A, SP 38; Wyróżnienie: SP 47 kl. III B, SP 15. Po słodkim poczęstunku wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy, które wręczyła wicedyrektor szkoły pani Justyna Anna Mnich. Konkurs odbył się w bardzo miłej atmosferze.

Opracowała Alina Borowska