Dni Otwarte naszej szkoły – serdecznie zapraszamy!

W poniedziałek 26 lutego serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą szkołą na Dni otwarte! Spotkanie z Rodzicami naszych przyszłych uczniów zaczniemy od godziny 16.30 do 18.30. Będzie można poznać ofertę naszej placówki i zwiedzić szkołę. Czekają na naszych najmilszych przeróżne atrakcje!

Już o godzinie 16.30 w Centrum Aktywności Wielopokoleniowej dyrekcja szkoły serdecznie powita wszystkich przybyłych Rodziców waz z dziećmi. Usłyszymy hymn szkoły i piosenki w wykonaniu naszego nagradzanego, wybitnego szkolnego chóru pod batutą pani dyrygent Jolanty Drużyńskiej.

Następnie przybyłe dzieci zostaną podzielone na grupy i będą oprowadzane po szkole przez nauczycieli po specjalnie przygotowanych stacjach. Katedra humanistyczna w sali przygotuje warsztaty archeologiczne, zabawy literkowe z rybkami oraz spotkania z postaciami z baśni! Będą również multimedialne zabawy ze słowami!! Zespół nauczycieli matematyki przygotuje zajęcia z kodowania, niesamowite klocki ułamkowe, szkielety brył, a także kasę fiskalną, pieniądze oraz wagę z odważnikami !!! Będziecie mogli też zobaczyć bryły wyciskane w piasku!

Katedra przyrodników zaprasza serdecznie do „Krainy lodu” na pokazy pokazy chemiczne z wykorzystaniem suchego lodu oraz do ,,Magicznego świata kolorowej chemii” . Będziecie mogli obserwować kolorowe doświadczenia chemiczne oraz pokazy fizyczne  z magnetyzmu i optyki, a także zaskoczymy Was obserwacjami mikroskopowymi i przez teleskop!!!

Potem będziemy układać puzzle przyrodnicze oraz nauczymy się, jak korzystać z kompasów. Będzie można malować flagi państw oraz podziwiać różnorodność form ukształtowania terenu !!! Mnóstwo atrakcji przygotowali również specjaliści z dziedziny artystyczno-informatycznej. Będą gogle VR oraz długopisy 3D !!! Panie ekspertki z biblioteki pokażą Wam nasze zbiory.

Na sali gimnastycznej zaprosimy Was do zabaw gimnastycznych, pokażemy miasteczko ruchu drogowego, a także niesamowity trenażer czasu reakcji !!! Terapeuci pokażą Wam różne ciekawe zabawy sensoryczne i zachęcą do zabaw z piankami. Poznacie również tajniki naszej kuchni i ofertę stołówki! Na szkolnym holu zaskoczy Was urokiem i malowniczością wspaniała wystawa origami z pracami z konkursów organizowanych w naszej szkole od ponad 16 lat!!

To będzie niesamowita podróż w czasie i przestrzeni, będą to piękne, mądre i ciekawe zajęcia, które zachęcą Was, byście od września bieżącego roku zawitali w nasze progi.

Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi ! Do zobaczenia w poniedziałek 26 lutego !!!