Spotkanie autorskie z pisarką panią Krystyną Gudel

Dnia 20.11.2023 r. w naszej szkole odbyły się cztery spotkania autorskie z pisarką panią Krystyną Gudel.  Uczestniczyli w nich uczniowie klas: 1 a, 1 b, 1 c i 1 d wraz z paniami wychowawczyniami. Imprezy czytelnicze zostały przeprowadzona w ramach Podlaskich Spotkań z Pisarzami. Panią pisarkę serdecznie powitała wicedyrektor szkoły pani Beata Krzemińska. W trakcie imprez czytelniczych autorka ciekawie zaprezentowała swoją twórczość poetycką. Czytała wiersze z tomiku „Smutny ogryzek i inne wiersze”, pokazywała rysunki i zdjęcia bohaterów występujących w utworach oraz rekwizyty. Opowiedziała o procesie pisania, ilustrowania i wydawania książki. Uczniowie z powodzeniem zmierzyli się z rozwiązywaniem zagadek literackich, przyrodniczych i matematycznych, które wyszły spod pióra autorki. Wszystkie poprawne odpowiedzi były nagradzane brawami. Wspaniałym prezentem dla każdej klasy był wiersz napisany przez panią Krystynę, w którym występowały imiona wszystkich dzieci z danej klasy. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał wydrukowany utwór oraz kartę pocztową z wizerunkami chronionych ptaków. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia kolekcji ołówków z całego świata, które zebrała poetka. W trakcie imprezy czytelniczej dzieci zadawały pytania autorce, opowiadały o swoich zainteresowaniach i pasjach. Chętni uczniowie mieli możliwość nabycia książeczki z wierszami pani Krystyny oraz otrzymania dedykacji z autografem. Pani pisarka podarowała bibliotece tomik wierszy „Smutny ogryzek i inne wiersze” opatrzony dedykacją skierowaną do czytelników naszej szkoły. Na ostatnim spotkaniu autorskim wicedyrektor szkoły pani Beata Krzemińska podziękowała poetce za przybycie i bardzo wartościowe spotkania. Imprezy czytelnicze zorganizowała i poprowadziła pani Alina Borowska.

Alina Borowska