Dzień Wszystkich Świętych

We wtorek, 31 października, organizujemy w naszej szkole Dzień Wszystkich Świętych. Zachęcamy, aby przyjść do szkoły w przebraniu świętego lub anioła. Dziecko może się przebrać za swojego patrona czy też świętego, którego żywot najbardziej mu się podoba i z którym w jakiś sposób się identyfikuje. Zachęcamy do wykorzystania alb komunijnych, chust, szali, peleryn, aby pokazać świętych katolickich i prawosławnych oraz zastępy aniołów.

Można również postarać się o symbole, będące atrybutami* świętych, np. klucze, łódź czy sieć rybacka są atrybutem świętego Piotra, czerwony płaszcz – świętego Pawła, zwierzęta, ptaki, księga symbolizują z kolei świętego Franciszka z Asyżu, chusta – św. Weronikę.

Zachęcamy również, aby w tym dniu pamiętać o wyjątkowym zachowaniu, uprzejmości i dobrych uczynkach.

*Atrybuty świętych – w sztuce chrześcijańskiej przedmioty lub symbole, które czynią określonego świętego łatwiej rozpoznawalnym. Często atrybut świętego nawiązuje do jego życia, męczeństwa lub legendy.

Katecheci