Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa. W tym roku 14 października jest datą szczególną, bo dokładnie 250 lat temu powołano Komisję Edukacji Narodowej. W naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w piątek, 13 października.

Uroczystość rozpoczęła się od recytacji wierszy patriotycznych przez uczniów klas 5c i 5d. Następnie wszyscy mieli okazję obejrzeć specjalnie przygotowaną część artystyczną, przedstawiającą życie szkolne z przymrużeniem oka. Uczniowie klas VI a , VII b, VII d, VII c i VIII b w humorystyczny sposób ukazali sytuacje przydarzające się na co dzień w szkole. Widzowie podsłuchali rozmów uczniów, nauczycieli i rodziców oraz byli świadkami spotkania rodzica z nauczycielem. W inscenizacji wykorzystano fragmenty znanych lektur szkolnych, które zostały przerobione w ciekawy sposób.

Przedstawienie przygotowały pani Ewa Sak i pani Karolina Michniewicz. Oprawą muzyczną zajęła się pani Jolanta Drużyńska, natomiast dekorację przygotowała pani Magdalena Popławska – Włodkowska.

Opracowała – Karolina Michniewicz

Zdjęcia – #chwilołapacz Łukasz Komosa