Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 rozpoczęło się 4 września w dwóch turach: uczniowie klas 0 – III o godz. 9.30 i uczniowie klas IV – VIII o godz. 10.00.

Pani dyrektor Jolanta Emiljańczyk serdecznie przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów. Ze szczególnym słowem otuchy zwróciła się do tych, którzy rozpoczynają kolejny etap edukacyjny – uczniów klas I i IV. Pani dyrektor przypomniała uczniom, że zawsze warto zwracać się o pomoc i radę do starszych – rodziców, opiekunów, nauczycieli, wychowawców. Te osoby w życiu młodych ludzi są po to, by wspierać, pomagać, dodawać otuchy w codziennym życiu.

Uczniowie klas starszych usłyszeli od pani dyrektor również słowa wsparcia i również zachęty do współpracy oraz wzajemnej troski o siebie. Młodzież usłyszała również o zasadach dobrego wychowania, kulturze stroju i zasadach savoir-vivere’u. Właściwy wygląd i nienaganne zachowania powinny być wizytówką każdego ucznia naszej szkoły.

Prowadzące całe spotkania panie: Ela Nowik i Ewa Stankiewicz na początku spotkania przywitały panie wicedyrektor: Beatę Krzemińską i Justynę Mnich, przedstawicieli Rady Rodziców, zebranych gości, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów. Na koniec spotkania serdecznie podziękowały zebranym za udział w spotkaniu i przyłączyły się do życzeń z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Następnie uczniowie rozeszli się do sal lekcyjnych, by przywitać się z wychowawcami, odebrać podręczniki i poznać szczegóły pracy w nowym roku.

Wygląda na to, że nowy rok szkolny przywitał nas wszystkich ciepłem, słońcem i wspomnieniem wakacji. Niech będzie udany i obfituje w sukcesy!!!

Zdjęcia: Łukasz Komosa #chwilołapacz