Międzynarodowy wyjazd na Słowację

W dniach 27 – 31 marca 2023 roku. odbyło się spotkanie uczestników unijnego projektu Erasmus+ pt.: „Jump on board your fully unprejudiced life”, w Svidniku na Słowacji. W delegacji uczestniczyły Katarzyna Madura-Gryko, Katarzyna Sawicka oraz uczniowie: Aleksandra Bartoszuk, Nikola Bochenko, Jan Ksepko i Adrian Sztukowski.

Wraz z innymi nauczycielami z państw partnerskich, z Bułgarii, Turcji, Słowacji, Grecji i Rumunii, braliśmy udział w spotkaniach i aktywnościach organizowanych przez gospodarzy – szkołę słowacką. Poznaliśmy funkcjonowanie szkoły. Nasi uczniowie przełamywali bariery językowe i kulturowe, a hasło naszego projektu brzmiało: „For the better world” (Dla lepszego świata).

Uczestnicząc w projekcie, mieliśmy okazję zwiedzić Koszyce, Bardejov, Bardejovské kúpele, zamek w Starej Lubovnej oraz zabytkową, wpisaną na listę UNESCO cerkiew w Ladomirovej i Bodrudžal, ,

Wyjazd na Słowację był ciekawym i kształcącym przeżyciem. Poznaliśmy wielu otwartych, przyjaznych i ciekawych ludzi. Nasi uczniowie nawiązali nowe przyjaźnie, miejmy nadzieję, że zostaną na całe życie.