Spotkania autorskie z pisarzem Jakubem Sosnowskim

Dnia 28.03.2023 r. w naszej szkole odbyły się dwa spotkania autorskie z pisarzem i kulturoznawcą p. Jakubem Sosnowskim. Wszystkich zebranych powitała p. Alina Borowska. Następnie głos zabrała wicedyrektor szkoły p. Justyna Mnich. W swoim wystąpieniu pani wicedyrektor podziękowała pisarzowi za przybycie oraz zachęciła uczniów do rozwijania pasji literackich i talentów. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas: 4 d, 5 c wraz z nauczycielami. W drugim wzięli udział uczniowie z klas: 4 a, 5 b i nauczyciele. Imprezy czytelnicze składały się z trzech części. W pierwszej pisarz ciekawie opowiadał o swojej twórczości, prezentował książki: „Wuj krasnolud i Brama Opowieści”, „Wuj krasnolud, Pani Strach i Pan Złość”, „Wuj krasnolud na Podlasiu” oraz czytał obszerne ich fragmenty. W drugiej części spotkania autor odpowiadał na liczne pytania uczniów. W trzeciej podpisywał książki, dedykacje ozdabiał rysunkami wuja krasnoluda i rozdawał autografy. Na koniec każdej imprezy czytelniczej uczniowie nagrodzili pisarza bardzo długimi brawami. Spotkania autorskie zorganizowała i poprowadziła p. Alina Borowska.

Alina Borowska