Spotkania autorskie z pisarzem Jakubem Sosnowskim

Dnia 15.11.2022 r. w naszej szkole odbyły się dwa spotkania autorskie z pisarzem i kulturoznawcą p. Jakubem Sosnowskim. Imprezy czytelnicze zostały przeprowadzona w ramach Podlaskich Spotkań z Pisarzami. Wszystkich zebranych powitała wicedyrektor szkoły p. Justyna Mnich. W pierwszym spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas: 0, 2 c, 3 b, 3 c wraz z wychowawcami. W drugim wzięli udział uczniowie z klas: 4 b, 4 c, 5 a, wychowawcy i nauczyciele. Spotkania autorskie poprowadziła p. Alina Borowska. Składały się one z dwóch części. W pierwszej pisarz ciekawie opowiadał o swojej twórczości, prezentował książki: „Wuj krasnolud i Brama Opowieści”, „Wuj krasnolud, Pani Strach i Pan Złość” oraz czytał obszerne ich fragmenty. Zachęcał dzieci i młodzież do czytania, rozwijania swoich zainteresowań i pasji. W drugiej części spotkania autor odpowiadał na liczne pytania uczniów, podpisywał książki, dedykacje ozdabiał rysunkami wuja krasnoluda. Na koniec imprezy czytelniczej wicedyrektor szkoły p. Justyna Mnich podziękowała p. Jakubowi Sosnowskiemu za przybycie i bardzo wartościowe spotkania. Uczniowie nagrodzili pisarza długimi brawami.

Alina Borowska