Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole

Dnia 10 listopada odbyły się w naszej szkole apele z okazji 104 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości. Uczestniczyły w nim klasy 0-3 na 5 lekcji i klasy 4-8 na 6 lekcji.

Obydwa apele rozpoczęły się tradycyjnie od wprowadzenia Sztandaru Szkoły oraz odśpiewania hymnu polskiego. Następnie przenieśliśmy do czasów historycznych, gdzie dominował monarcha, a państwo było zagrożone ze strony zaborców. Cała inscenizacja przybrała formę bajki i rozpoczęła się od słów: „Dawno, dawno temu…”. Całość idealnie dopełniły utwory odśpiewane przez chór szkolny, m.in. „Wojenko, wojenko”, „Dziewczyna z granatem w ręku”. Na zakończenie uroczystości przeprowadzono test wiedzy historycznej w formie teleturnieju „Familiada”. Pytania dotyczyły historii Polski i Narodowego Święta Niepodległości.

Za montaż słowno – muzyczny była odpowiedzialna klasa 7a z wych. Małgorzatą Nikonowicz-Łubko, pan Łukasz Komosa oraz chór szkolny pod batutą pani Jolanty Drużyńskiej. Za oprawę plastyczną obydwu wydarzeń zadbała pani Magdalena Popławska-Włodkowska.

#SzkołaPamięta

Zdjęcia: Łukasz Komosa #chwilołapacz