Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty, obchodzone 14 października. Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 47 w Białymstoku odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej, na które zaproszono 278 wyróżnionych pracowników oświaty.

Wydarzenie poprzedziła część artystyczna, za którą odpowiedzialny był Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku. Następnie uroczystość rozpoczęła i przywitała serdecznie znamienitych gości – Pani Beata Pietruszka – Podlaski Kurator Oświaty.

Odznaczenia państwowe: Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę zostały wręczone przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki – Pana Dariusza Piontkowskiego oraz przez Wojewodę Podlaskiego – Pana Bohdana Paszkowskiego.

Wyróżnionym Gościom zostało wręczonych 117 Medali Komisji Edukacji Narodowej jak również nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Nauki oraz nagrody Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Całość uroczystości uświetnił występ naszego szkolnego chóru, który wyśpiewał podziękowania za owocną i gorliwą pracę najbardziej zasłużonym pracownikom oświaty.

W tym dniu uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem swoich wychowawców i opiekunów mieli okazję tworzyć prace artystyczne, związane tematycznie z dzisiejszym świętem. Były też życzenia, kwiaty, uściski i wzruszenia w podziękowaniu za poświęcenie i zaangażowanie nauczycieli w pracę.

Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom i pracownikom oświaty życzymy wiele radości i satysfakcji z wykonywanej pracy w dniu tak istotnego święta i przez cały rok szkolny!