Bezpieczne ferie zimowe

W styczniu w naszej świetlicy poruszaliśmy tematy dotyczące zbliżających się ferii zimowych. Rozmawialiśmy o sposobach spędzania czasu wolnego, omówiliśmy zasady zabaw na śniegu i lodzie, wykonaliśmy plakat promujący bezpieczeństwo, a także sprawdziliśmy wiedzę uczniów w quizie wiedzy pt. „Bezpieczne ferie zimowe”.

Zdobyte wiadomości dzieci utrwaliły podczas spotkania z przedstawicielami Policji, Nadleśnictwa Dojlidy i Straży Ochrony Kolei. Zostało ono zorganizowane we współpracy z pedagogiem szkolnym. W ramach akcji „Bezpieczne ferie” służby mundurowe wdrażały uczniów do unikania zagrożeń i prezentowania właściwych postaw w czasie wolnym od nauki. Zachęcamy do obejrzenia gazetki (zamieszczonej w gablocie szkolnej) dotyczącej omawianej tematyki.