BohaterOn w Twojej szkole!

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, do której przyłączyła się nasza szkoła po raz trzeci. Uczniowie klasy 6 c, 8 f, 8 c i 8 d wzięli udział w lekcjach wprowadzających do tematyki Powstania Warszawskiego.

W czasie lekcji uczniowie korzystali z metody SW+H, czyli angielskojęzycznego akronimu oznaczającego najważniejsze pytania: what?, who?, where?, why? i how?. Udzielenie odpowiedzi na te pytania uważa się za kluczowe dla zbierania informacji i rozwiązywania problemów w wielu dziedzinach, m. in. w dziennikarstwie, badaniach naukowych czy prowadzeniu śledztw policyjnych.

Za pośrednictwem kampanii promujemy patriotyczne postawy i tożsamość narodową w Polsce i poza jej granicami, a także tworzymy wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach przez cały rok. W tym celu umożliwiamy każdej zainteresowanej osobie wysyłkę pocztówki, listu bądź laurki do wybranego Powstańca Warszawskiego. Przez cztery edycje kampanii do uczestników walk o stolicę napisano ponad pół miliona kartek!

Więcej o akcji na stronie: https://bohateron.pl/

Małgorzata Nikonowicz-Łubko