Impreza czytelnicza „25.11. – Światowy Dzień Pluszowego Misia” w bibliotece szkolnej

Dnia 25.11.2021 r. z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia uczniowie klasy III D uczestniczyli we wspólnej zabawie w bibliotece szkolnej. Dzieci obejrzały prezentację  multimedialną dotyczącą historii powstania pierwszego pluszowego misia na świecie. Poznały historię Misia Uszatka jako postaci literackiej i filmowej. Rozpoznawały sławnych bohaterów filmowych i literackich, np.: Misia Uszatka, Coralgola, Teddiego, Kubusia Puchatka. Uczniowie z zapałem uczestniczyli w przygotowanych zabawach i konkursach. Rozwiązywali zagadki, w grupach układali puzzle z misiami w roli głównej. Znakomicie spisali się w konkursie wiedzy o niedźwiedziach. Wszystkie dzieci czytały również napisane wcześniej życzenia dla misia. W czasie imprezy czytelniczej obejrzały wystawę książek, prac plastycznych oraz pluszowych misiów. Złożyły obietnicę, że zawsze będą dbać i troszczyć się o misie.

Alina Borowska
Dorota Hapunik