CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine

Program The Cross Border1

https://www.facebook.com/PBU2020/photos/pcb.979345009278542/979344055945304/

Uczniowie klasy 8 d – Andżelika, Ania, Krystian i Marcin – wzięli udział w Międzynarodowym Programie „The Cross Border” (Przekraczanie Granic).

W tym roku uczestniczyli w programie „The Cross Border”, przekraczając granice dosłownie i w przenośni. Zakwalifikowali się do jego finału wysyłając wiersz, w którym była mowa o współpracy z sąsiadami zza wschodniej granicy. Zostali zaproszeni przez organizatorów projektu do Tomaszowa Lubelskiego (22-25 września 2021r). Podczas EC Day (Europejskiego Dnia Współpracy https://ecday.eu/materials-video/) wzięli udział w wielu konkurencjach, poznając siebie i swoje możliwości. Hasłem przewodnim była komunikacja bez granic. Uczniowie przekraczali mentalne granice dowiadując się o ogromnym potencjale i możliwościach, które są w nich ukryte.

Pod okiem rapera dobrali bit oraz podkład muzyczny do wcześniej napisanego wiersza, aby móc później zaśpiewać przed międzynarodową publicznością. Kolejnym wyzwaniem było stworzenie VLOGa. Młodzież uczyła się jak zaprezentować siebie, używając aplikacji w telefonie scalającej filmiki oraz jak dopasować muzykę do obrazu.

Nasi uczniowie wielokrotnie uczestniczyli w spotkaniach online z rówieśnikami z Białorusi i Ukrainy. Między innymi rozegrali międzynarodowy quiz wiedzy ogólnej.

W ostatnim dniu pobytu zwiedzili zabytki Zamościa (m.in. zoo), Zwierzyniec z zabytkowym kościołem na wyspie oraz z wieży widokowej podziwiali piękne Roztocze.

Wszyscy wrócili jako zwycięzcy, z nowymi wrażeniami, znajomościami i dużą dawką wiary w swoje możliwości.

Agnieszka Myszkowska