Międzynarodowy Dzień Kropki

Dnia 15 września dzieci na całym świecie obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki – święto odwagi, kreatywności i zabawy. Z tej okazji w naszej świetlicy zorganizowaliśmy wiele działań. Uczniowie poznali historię święta, poszukiwali „kropek” ukrytych w sali, odkrywali własne talenty i mocne strony oraz tworzyli indywidualne i zespołowe prace plastyczne z „kropką” w roli głównej.

Międzynarodowy Dzień Kropki jest obchodzony od 2008 roku, a inspiracją do powstania święta stała się książka Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot”. Autor przedstawia w niej historię małej Vashti – dziewczynki, która uwierzyła w swoje umiejętności i stworzyła piękną wystawę „kropek”.

Kochane Świetliczaki, każdy z Was na pewno ma jakiś talent. Może trzeba go tylko odkryć?