Szkolny Konkurs Fotograficzny „Ja jako Branicki”

1. Tytuł: „Ja jako Branicki”
  2. Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku,
  1. Cele edukacyjne konkursu:
  • Rozbudzenie dziecięcej wyobraźni.
  • Zachęcenie do zapoznania się z XVIII-wieczną modą, garderobą Jana Klemensa Branickiego.
  • Wzmocnienie wychowawczej roli szkoły, poprzez przybliżenie sylwetki jej patrona.
  • Kształtowanie poczucia tożsamości i więzi z własnym regionem.
  • Rozwijanie zainteresowania historią.
  • Popularyzowanie twórczości fotograficznej.
  1. Sposób i terminy przeprowadzania konkursu, w tym ustalenia i ogłoszenia wyników:
    Uczestnicy: Uczniowie kl. I-VIII.
    Termin nadsyłania zdjęć: do 31.05.2021r.
    na adres mailowy: konkursportret@sp47.onmicrosoft.com

Zasady konkursu:

Prace oceniane będą w dwóch kategoriach:

• Klasy I-III
  • Klasy IV-VIII

Tematyka: Stworzenie charakteryzacji postaci Jana Klemensa Branickiego. Wykonanie zdjęcia portretowego.

Format zdjęcia: Rozdzielczość 2560×1920 (aparat min. 4,9Mpix), rozmiar pliku nie może przekroczyć 10 MB.

Każde zdjęcie należy wysłać w oddzielnej wiadomości mailowej.

Do zdjęcia należy dołączyć [w formie skanu] uzupełnioną metryczkę (druk załączniku).

Jury oceniać będzie:

• kreatywne przedstawienie postaci Jana Klemensa Branickiego,
  • odpowiednią charakteryzację postaci,
  • strój adekwatny do epoki,
  • jakość wykonanego zdjęcia, zgodnego z wytycznymi.

Finał konkursu odbędzie się w październiku 2021r., podczas 30-lecia szkoły.

Najlepsze prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w siedzibie organizatora oraz na stronie internetowej szkoły www.sp47.bialystok.pl

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy, a opiekunowie podziękowania.

Lista nagrodzonych osób zostanie zamieszczona na stronie internetowej szkoły.

Nadesłane zdjęcia, jak też prawa autorskie przechodzą na własność organizatora konkursu.

Koordynatorzy konkursu: Emilia Przystupa, Agnieszka Myszkowska, Konrad Demianiuk.

Załącznik (należy dołączyć do pracy):

Metryczka :

Nazwisko i imię uczestnika :
Klasa:
Imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna:
Telefon do kontaktu:

Załącznik (należy dołączyć do pracy):

Zgoda na przetwarzanie danych z klauzą informacyjną
(dla osób zgłaszających uczniów do konkursu np. rodziców/opiekunów prawnych)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych na potrzeby organizacji Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Ja jako Branicki” tj. imienia i nazwiska, wizerunku, ewentualnego numeru kontaktowego, przez Szkołę Podstawową Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku w celu prawidłowego zorganizowania konkursu (tj. przygotowania list, wydruku podziękowań) w siedzibie szkoły.

Wyrażam / nie wyrażam* zgodę na przetwarzanie moich danych, tj. imienia i nazwiska, wizerunku (jeśli dotyczy) przez Szkołę Podstawową Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku na potrzeby promocyjne tj. zamieszczenia opisu wraz ze zdjęciami z organizacji konkursu „Ja jako Branicki” na stronie internetowej organizatora www.sp47.bialystok.pl oraz udostępnienia danych podczas wystawy pokonkursowej lub innej publikacji. Zgodę wyrażam dobrowolnie. Wiem, że w każdej chwili będę mógł/mogła odwołać zgodę przez złożenie pisma z odwołaniem zgody w sekretariacie szkoły.

• Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż: administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku z siedzibą w Białymstoku, ul. Palmowa 28, kod pocztowy 15-795
  • Kontakt do inspektora ochrony danych email: iod@sp47.bialystok.pl;
  • Dane osobowe Pani/Pana przetwarzane będą w celu zorganizowania konkursu w siedzibie szkoły (podstawa prawna: art. 6 ust 1 pkt. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych – osoba, której dane dotyczą wyraziła zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych).
  • Odbiorcą danych osobowych Pani/Pana będą dzieci, rodzice, inni uczestnicy i goście szkoły;
  • Dane osobowe Pani/Pana zawarte w pracy oraz listy pomocnicze będą przechowywane przez okres do 31 grudnia 2021 r., w przypadku wykorzystania na stronie internetowej szkoły (w tym wizerunku) do 31 sierpnia 2026r., w przypadku wykorzystania w publikacjach szkolnych typu kronika okres przechowywania określony jest na podstawie przepisów prawa i regulacji wewnętrznych (np. Jednolitego Rzeczowego Wykazu Akt) – obecnie 25 lat od następnego roku, w którym zakończono wpisy w kronice;
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
  • Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa UODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych dotyczących Pani/Pana narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
  • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest warunkiem umownym. Nie jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie niemożność umieszczenia na listach i wydruku podziękowań lub w przypadku braku zgody na przetwarzanie wizerunku (jeśli dotyczy), zdjęcie nie zostanie umieszczone w relacji na stronie internetowej bez wpływu na udział dziecka w konkursie.

*niepotrzebne skreślić

…………………………………………. ………………………………………………………………….
miejscowość, data, czytelny podpis osoby zgłaszającej dziecko do konkursu