XIX Święto Origami

Dnia 6 marca podczas XIX Święta Origami nastąpiło rozstrzygnięcie XIV Konkursu „Mistrz Origami”. Niestety sytuacja w kraju nie pozwoliła na zorganizowanie tradycyjnego Święta Origami, w związku z tym relacja ze święta  oraz pokaz prac wyeksponowanych na wystawie z cyklu „Bajkowy Świat Origami” odbyła się w formie elektronicznej  o godz. 10:00 na kanale YouTube pod  linkiem youtu.be/Gw-fdL196zw.

Konkurs  po raz kolejny cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Honorowym patronatem imprezę objęli: Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku, Komendant Miejski Policji, WORD w Białymstoku. Patronat  medialny sprawowała Telewizja Białystok. XIX Święto Origami połączone było tradycyjnie z rozstrzygnięciem Regionalnego Konkursu „Mistrz Origami”. Dzięki hojności sponsorów, już po raz XIV  nagrodzono 97 laureatów ze szkół i przedszkoli województwa podlaskiego.

W ramach Święta Origami odbyły się kameralne warsztaty, w których wzięli udział uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 47 w Białymstoku.

Wystawa prac laureatów XIV Regionalnego Konkursu „Mistrz Origami” zamieniła korytarz szkoły w „Bajkowy świat origami”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gratulujemy laureatom oraz opiekunom. Życzymy dużo zdrowia oraz wielu sukcesów pasjonatom origami. Mamy nadzieję, że za rok uda nam się spotkać już „na żywo” z okazji  XX Święta Origami:)

Relację z imprezy zamieściła TVP3 Białystok 6 marca w  „Obiektywie” https://bialystok.tvp.pl/52651657/06032021-godz-1830

Poniżej prezentujemy fotogalerię.