Finał projektu edukacyjno-ekologicznego „Dzieci w SP 47 ZIMĄ się nie nudzą!”

Na holu szkoły powstała niezwykła wystawa. Jest ona efektem realizacji projektu edukacyjno- ekologicznego „Dzieci w SP 47 ZIMĄ się nie nudzą!”.

W ramach tego przedsięwzięcia w szkole odbyły się zajęcia dotyczące recyklingu i ekologii oraz zorganizowano tygodniową zbiórkę butelek PET, które przeznaczono do budowy wielkoformatowych rzeźb. Uczniowie kl. I- III pracowali zespołowo przy budowie bałwanków, drzew, sanek oraz ogromnego igloo. Wykorzystano do tego celu ponad 2 tys. butelek. Było radośnie, twórczo i pomysłowo, a efekty prac zadziwiły samych autorów.

Nie zabrakło również pogadanek dotyczących bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Teorię sprawdzono w praktyce, podczas wesołych zabaw na śniegu oraz konkursów plastycznych. Powstały piękne rysunki i makiety.

Mając na uwadze głodne i zziębnięte ptaki, w ramach projektu zorganizowano rodzinny konkurs na wykonanie karmnika dla ptaków. Zainteresowanie tym tematem przerosło najśmielsze oczekiwania- wykonano ponad 80 karmników. Wszystkie są piękne, pomysłowe i co najważniejsze dostosowane do umieszczenia na zewnątrz.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z realizacji projektu.

Organizator: Urszula Jurczykowska