Spotkania autorskie z pisarkami Martą Guśniowską i Idą Pierelotkin w ramach festiwalu literackiego „Na pograniczu kultur”

W dn. 2-4.10. 2020 r w Białymstoku odbywał się festiwal literacki „Na pograniczu kultur”. W piątek przeprowadzano spotkania z autorami książek dla dzieci i młodzieży. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniach autorskich online poprzez połączenie w aplikacji Teams. Klasa 3 c uczestniczyła w spotkaniu z pisarką Martą Guśniowską a klasa 6 f z Idą Pierelotkin. W trakcie imprez czytelniczych autorki prezentowały swoją twórczość, warsztat literacki, zachęcały do podejmowania samodzielnych prób pisarskich. Spotkania odbywały się konwencji wywiadów, które poprowadziła dziennikarka Radia Białystok Olga Gordiejew. Poprzez czat można było zadawać pytania, z czego z ochotą skorzystali uczniowie obu naszych klas. Imprezy czytelnicze odbyły się w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie wyrazili chęć udziału w spotkaniach z innymi pisarzami.

Alina Borowska