Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Cześć, Europo!”

W ubiegłym roku szkolnym odbyła się II edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Cześć, Europo!”, którego celem było upowszechnienie wiedzy o Europie i Unii Europejskiej w najbliższej okolicy. Do konkursu zgłosiło się 165 zespołów z całego kraju, a wśród wyróżnionych znalazły się uczennice obecnej klasy 8 d: Aleksandra Kruszewicz, Wiktoria Rainko i Martyna Wasilewska!

Trzyosobowy zespół miał za zadanie opracowanie i przeprowadzenie akcji o dowolnej tematyce związanej z Europą, udokumentowanie jej w formie zdjęć lub filmu, a następnie opisanie wszystkich działań w sprawozdaniu. Zaistniała sytuacja epidemiczna uniemożliwiła pełną realizację zaplanowanych przedsięwzięć, co organizatorzy uwzględnili podczas oceny prac konkursowych.

Uczennice klasy 8 d przygotowały projekt pt. „Europejska przystań gier i zabaw” – opracowały pytania, plansze, karty i inne elementy gier, które miały być udostępnione pozostałym uczniom naszej szkoły. Stworzyły również elektroniczną wersję gier i zabaw, które można znaleźć pod tym linkiem: https://view.genial.ly/5ef51176d31cf50da579793e/interactive-image-europejska-przystan-gier-i-zabaw

Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy na temat Europy i Unii Europejskiej, a uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun projektu
Anna Majewska