JAK ZMOTYWOWAĆ SIĘ DO NAUKI?

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Czujemy wiosnę w powietrzy, motywacja do nauki przychodzi coraz trudniej.

Jest to okres kiedy walczycie o lepsze oceny na świadectwie ukończenia roku szkolnego. Jak zmotywować się do nauki?

Wprowadź poranną rutynę -to w jaki sposób rozpoczniesz poranek, może zdeterminować resztę Twojego dnia. Osoby, które znane są ze swojej wysokiej produktywności, mają często ustaloną rutynę, która pozwala im pozostać w ciągu dnia na właściwym torze.

Zrób listę zadań do wykonania -zaczynaj od zadań najtrudniejszych i najbardziej czasochłonnych.

Zaznaczaj swoje postępy – widok „odhaczonych” zadań jest motywujący i bardzo miły dla oka.

Nagradzaj siebie – nagroda po skończonej pracy stanowi paliwo do naszej motywacji. Obejrzyj ulubiony odcinek serialu, chwila odpoczynku przy ulubionej grze czy kawałek dobrego ciasta wynagrodzi intensywny czas nauki.

Nastaw się pozytywnie – nastawiając się na sukces pobudzamy się do działania, przez co wszystko idzie sprawniej i łatwiej.

Wypoczywaj – zrelaksowani dużo chętniej mobilizujemy się do działania.

Pozdrawiam Magdalena Długołęcka-Drabik.

źródło: www.jaksieuczyc.pl