Książki polecane Rodzicom

Szanowni Rodzice!

Polecamy Wam następujące książki:

– „NIE” z miłości. Mądrzy rodzice, silne dzieci” Jesper Juul

Otwarte i stanowcze „nie” jest często lepsze dla dziecka niż wymuszone „tak”. Dlaczego zatem tak ciężko przychodzi nam odmawianie dzieciom? Jesper Juul, duński pedagog o światowej renomie, zachęca rodziców do budowania szczerych relacji z dzieckiem, które obejmą zarówno miłe dla wszystkich przytakiwanie i zgodę, jak i koniecznie niekiedy odmowę oraz sprzeciw. Pokazuje, że jest to jeden z warunków wychowania silnych
i świadomych swojej wartości dzieci.

– „Jak być rodzicem, jakim zawsze chciałeś być” Adele Faber, Elaine Mazlish

Autorki bestsellerowych książek o wychowaniu od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, jako ekspertki w dziedzinie komunikacji między rodzicami a dziećmi. Tym razem ich mądre rady dotyczące świadomego i pełnego szacunku rodzicielstwa zostały ujęte w zwięzłej formie podręcznika. Bazując na inspirujących doświadczeniach rodzin z całego świata, autorki pokazują, że każdy, nawet najbardziej zapracowany rodzic może nabrać umiejętności, jakie zawsze „chciał mieć”: spokojnego rozwiązywania rodzinnych konfliktów, stawiania dzieciom granic i zachęcania ich do współpracy.