Klasa III B przygotowuje drugie śniadanie

We wtorek 05.03.2020 r.uczniowie klasy III B realizowali kolejną lekcję o zdrowym żywieniu. Dzieci przyniosły do szkoły ulubione pieczywo, warzywa oraz wędliny. Po prelekcji dotyczącej zasad komponowania pełnowartościowych kanapek przeszliśmy do praktyki. Uczniowie zrobili naprawdę pyszne i zdrowe jedzenie, nie zapomnieli także o walorach estetycznych. Wygląd kanapek wzmagał nasz apetyt, ponieważ przypominały one różne sympatyczne zwierzęta i stworki. Miały oczka, noski, włosy, ogony i co tylko naszym pociechom przyszło do głowy, a wszystko to zostało wykonane jedynie z odpowiednio przygotowanych warzyw i mięsa. Dzieci oprócz wyniesionej z lekcji wiedzy przekonały się, że samodzielne przygotowanie jedzenia może być nie obowiązkiem a prawdziwą przyjemnością.

Dorota Hapunik