Dzień otwarty

19 lutego 2020r. w SP47 w godz. 16.30 – 18.30 w ramach Dnia Otwartego gościliśmy przyszłych uczniów kl. 0 i 1. Bajkowe postacie oprowadzały młodych kandydatów do szkoły i ich rodziców po różnych krainach, które znajdowały się w szkole. Dzieci uczestniczyły w zajęciach origami składając samoloty, pieski i wiatraczki, na zajęciach muzycznych grały na dzwonkach, a na kulinarnych mogły skosztować tostów, gofrów, skomponować sałatki owocowe i warzywne a nawet zrobić ciepłe lody. W ramach eksperymentów uczestniczyły w pokazie dymiącego krateru, erupcji wulkanu, rozciąganiu baniek mydlanych oraz załamywaniu światła tworzącego tęczę. Oprócz tego skakały na trampolinach i pokonywały ścieżkę sensoryczną. Na odważnych czekały łamańce językowe, zabawy logopedyczne i grafomotoryczne. Wielkie wrażenie zrobiła nasza sala gimnastyczna, na której ustawione były tory przeszkód. Na zakończenie wszyscy milusińscy dostali balony. Wszyscy świetnie się bawili i w dobrych humorach wrócili do domów.

Opracowała: Urszula Jurczykowska