Nowoczesne technologie i szkolny konkurs „Fałszywi przyjaciele w języku rosyjskim”

25 lutego po raz pierwszy odbył się w naszej szkole nietypowy konkurs. Uczniowie klas 7 zamiast długopisu w ręku trzymali komputerową myszkę i rywalizowali ze sobą poprzez rozwiązywanie internetowego quizu Quizizz.

W szkolny etapie konkursu wzięło udział po 3 reprezentantów każdej grupy językowej. Uczniowie musieli nauczyć się rosyjskich słów nazywanych w literaturze mianem „fałszywi przyjaciele tłumacza”.

W grupie p. Anety Oksieńciuk najlepsi byli:

Jan Małyszko kl. 7c, Michał Marcinkiewicz kl. 7b oraz Kacper Lusiński kl. 7a

W grupie p. Katarzyny Kruglicz najlepsi okazali się:

Przemysław Laskowski kl. 7e, Sebastian Walczak kl. 7b oraz Paweł Olszewski kl. 7b.

Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na uroczystym podsumowaniu podczas „Tygodnia z językiem rosyjskim”.

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do korzystania z nowoczesnych technologii nie tylko do zabawy, ale także do nauki.