Tydzień z matematyką

Już wkrótce rusza kolejna edycja TYGODNIA Z MATEMATYKĄ.

Od 17.02.2020r. do 21.02.2020r. każdy uczeń naszej szkoły z klasy IV, V, VI, VII, VIII będzie mógł wziąć udział w różnego rodzaju konkursach związanych z matematyką.

W tym roku szkolnym w ramach „TYGODNIA Z MATEMATYKĄ” zaplanowaliśmy następujące konkursy:

1. ŁAMIGŁÓWKI DLA KLAS: IV-VIII

2. PYTANIE DNIA (KLASY IV – VIII)

3. MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLAS IV

4. REBUS MATEMATYCZNY (KLASY IV – VIII)

5. WYBRANIE LUB UŁOŻENIE SŁÓW ORAZ MELODI I WYKONANIE PIOSENKI O MATEMATYCE (KLASY IV – VIII)

6. KONKURS PLASTYCZNY (KLASY IV – VII).

TEMATY PRAC PLASTYCZNYCH:

KLASY IV – WYCZAROWANE Z CYFR (format A4, technika dowolna)

KLASY V – WYCZAROWANE Z WIELOKĄTÓW (technika komputerowa – w ramach lekcji informatyki)

KLASY VI – WYCZAROWANE Z KÓŁ I WIELOKĄTÓW (format A4, technika dowolna)

KLASY VII – PROJEKT – W jakim banku w Białymstoku najkorzystniej założyć konto dla nastolatka?

Prace plastyczne (uczniowie klas IV, VI i VII) oraz rebusy matematyczne (wszyscy uczniowie z klas IV – VIII) przynoszą i oddają swojemu nauczycielowi matematyki nie później niż do 21 LUTEGO 2020.

Na temat konkursów związanych z „Tygodniem z Matematyką” wszyscy zainteresowani uczniowie więcej informacji mogą uzyskać od swoich nauczycieli matematyki.