„Niesamowita noc w bibliotece”

W związku z zakupem nowych książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy 6 C dn. 15.11.2019r. uczestniczyli w zajęciach edukacyjno-integracyjnych pod hasłem „Niesamowita noc w bibliotece”. Były one także podsumowaniem cyklu zajęć z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli m.in. w działaniach związanych z realizacją innowacji pedagogicznej „Przeżyj przygodę z książką w grze literackiej’. Inspiracją do twórczych działań były książki dla dzieci  w wieku 8-12 lat. Podczas „Niesamowitej nocy w bibliotece” odbyły się również zabawy integrujące uczniów kl. 6 C i kl. 3D: „”Kalambury literackie” oraz „Jesienne liście malowane sercem”. Największą atrakcją okazał się zagadkowy Escape Room, który umożliwił uczniom wcielenie się w role detektywów jak bohaterowie książki M. Widmarka „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica biblioteki”.

Uwieńczeniem całej nocy była projekcja filmu pt. „Belle i Sebastian”, na podstawie książki znajdującej się w naszej bibliotece od lat. Odkryliśmy, że biblioteka może być wspaniałym miejscem, w którym można nawiązywać i pielęgnować przyjaźnie oraz kształtować  różne talenty i rozwijać zainteresowania literackie.

Małgorzata Jabłońska, Marta Szczygielska