Obchody Święta Niepodległości

We wtorek 12 listopada uczniowie klas IV – VIII brali udział w uroczystej akademii z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klas Vc i VIId pod kierunkiem: pani Małgorzaty Nikonowicz – Łubko oraz pani Karoliny Michniewicz. „Szkolni aktorzy” przedstawili poruszający montaż słowno-muzyczny, dzięki któremu mieliśmy możliwość przenieść się do przeszłości i poznać burzliwą historię naszej ojczyzny. Całość dopełniły pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru pod kierunkiem pani Jolanty Drużyńskiej.

W tym samym czasie uczniowie klas I-III pod opieką pani Izabeli Zahorskiej – Wicher, pani Elizy Kikolskiej – Wróbel oraz pani Anny Majewskiej przygotowali piękny występ, podczas którego przypomnieli koleżankom i kolegom krótką historię zaborów i losów Polaków w okresie niewoli.