Trzykrotne Mistrzostwo Województwa Podlaskiego w Koszykówce 3 x 3

W dniach 21.10.2019 -22.10.2019r. w Szkole Podstawowej nr 47 w Białymstoku odbył się  finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców oraz finał Igrzysk Dzieci dziewcząt w koszykówce 3×3.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej chłopców 21.10.2019r. udział wzięło 10 zespołów woj. podlaskiego: SP 47 Białystok, SP 19 Białystok, SP 45 Białystok, SP 6 Białystok, SP 9 Łomża,SP 1 Grajewo, SP 10 Łomża, SP 3 Zambrów, SP Suchowola, SP Kobylin Borzymy.  Turniej został rozegrany w trzech rundach: forrunda, półfinał i finał.

Zespól chłopców rocznik 2006 w składzie: Ernest Winnicki, Paweł Olszewski, Sebastian Walczak, Kamil Kisiel, prowadzony przez p. Andrzeja Sinielnikowa zajął I miejsce w województwie.

MVP turnieju został Kamil Kisiel z SP 47 Białystok.

22. 10 2019 r. odbyły się dwa finały dziewcząt Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci.

W Igrzyskach Młodzieży sklasyfikowano 6 zespołów dziewcząt:SP 47 Białystok, SP 45Białystok, SP 19 Białystok, SP 3 Zambrów, SP 4 Łomża, ZSP 5 Białystok, SP 3Augustów, MZS Wysokie Mazowieckie. Rozegrano dwa półfinały i finał.

Zespól dziewcząt rocznika 2006zajął I miejsce w województwie.

Skład zespołu: BuraczukKatrzyna, Jacewicz Julia, Lebiedzińska Hanna, Sienkiewicz Julia. Do zawodów dziewczęta przygotowała p. Małgorzata Rajchemba.

MVP turnieju została Katarzyna Buraczuk z SP 47 Białystok.

W Igrzyskach Dzieci  sklasyfikowano 9 zespołów dziewcząt: SP 47 Białystok, SP 45Białystok, SP 19 Białystok, SP 4 Łomża, SP 9 Łomża, SP 3 Zambrów, SP 4 Łomża, SP 4 Augustów, MZS Wysokie Mazowieckie. W zawodach  rozegrano dwa półfinały i finał.

Zespół dziewcząt rocznika 2008 prowadzony przez p. Bożenę Laskowską zajął I miejsce w województwie podlaskim. Skład zespołu: Czrnecka Julia, Marcinkieicz Karolina, Ruszkiweicz Zosia, Sawicka Maja,

MVP turnieju została Zofia Ruszkiewicz z SP 47 Białystok.

Na zakończenie turnieju najlepszym drużynom zostały wręczone puchary, medale i dyplomy.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerom.

Autor Małgorzata Rajchemba