Misyjne akcje charytatywne

W związku z ogłoszeniem przez papieża Franciszka października  Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym  pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie” katecheci pragną włączyć się wraz z uczniami w działania na rzecz misji. Na terenie szkoły zostaną przeprowadzone trzy akcje charytatywne:

  1. Przez cały miesiąc będą zbierane okulary korekcyjne dla dzieci i dorosłych. Zostaną one przekazane misjonarzom księżom Werbistom w Kleosinie, a następnie zawiezione na misje. Prosimy o przynoszenie niepotrzebnych, starych okularów – jeżeli to możliwe z opisem mocy szkieł lub do „bliży”, do „dali”. Mogą być w zwykłym woreczku.
  2. Przez cały miesiąc będziemy też zbierać materiały do opatrywania ran w ramach akcji „Opatrunek na ratunek” dla Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny), gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe),  plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku).

Wszystkie te rzeczy będziemy zbierać do opisanych pudeł wystawionych na korytarzu  na parterze szkoły.

  • Trzecią akcją będzie zbiórka do puszek dobrowolnych kwot na podopieczną naszej szkoły z Wybrzeża Kości Słoniowej – Aki Amy Marie Anderson w ramach Pallotyńskie j Adopcji Serca. Datki będą zbierane w Tygodniu Misyjnym od Niedzieli Misyjnej 20 października.

Serdecznie zapraszamy również do modlitwy za misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne na świecie.

Przygotowała

M. Manaches